Lietišķā ķīmija(1),24/25-P

Tēmā „Neorganiskie savienojumi” studenti iegūst zināšanas par sērskābes, slāpekļskābes, fosforskābes, nātrija, kālija hidroksīda un citu ķimikāliju īpašībām, pārvadājot tās uz ķīmiskās kravas kuģiem, kā arī to ietekmi uz dzīvajiem organismiem un jūras vides ekosistēmu.
Tēmā „Organisko savienojumi” apskata tos organiskos savienojumus, kurus pārvadā uz tankkuģiem un ķīmiskās kravas kuģiem kā bīstamās kravas. Doti priekšstati par organiskajām vielām, kuras ir toksiskas dzīvajiem organismiem – metanolu, etilēnglikolu, acetonu, toluola diizocianātu, akrilnitrilu, bet kuras tiek pārvadātas uz ķīmiskās kravas kuģiem. Aplūkoti svarīgākie savienojumu, kas ietilpst kuģu krāsās: oleosveķi, žūstošās eļļas, alkīdsveķi, polimerizācijas ķimikālijas.
Tēma „Dispersas sistēmas un ūdens šķīdumi” saistīta ar dispersu sistēmu veidiem jūras ūdenī, jūras ūdens kā elektrolīta ķīmiskais sastāvs, tā sāļu saturs ppm. Aplūkotas oksidēšanās-reducēšanās reakcijas ūdens šķīdumos, dots metālu vispārīgs raksturojums, to fizikālās un ķīmiskās īpašības, koncentrāciju metālu un metālu sakausējumu īpašības vidēs ar atšķirīgiem pH līmeņiem un veikts atbilstošs laboratorijas darbs.
Materiāls studiju kursā izkārtots atbilstoši IMO (daļēji iekļauts IMO paraugkurss 7.03) un STCW konvencijas kompetences prasībām, kā papildināts.
Nepilna laika neklātienes studijas tiek organizētas pēc individuāli izstrādāta studiju plāna.