Water Purification(Distance, Evening)(1),24/25-P
Studiju kurss apskata pamatprincipus un tehnoloģijas dzeramā ūdens iegūšanai no dabas (virszemes, jūra, pazemes) ūdenstilpnēm. Studiju kurss paredz teorijas apguvi un iepazīšanos ar attīrīšanas shēmu aprēķinu principiem. Tiek apskatītā ūdens ķīmija un bioloģija, ūdens kvalitātes prasības, virszemes un pazemes ūdens tīrīšana, nogulšņu apstrāde un ūdens kvalitāte sadales tīklā. Studenti strādā pie praktiskiem darbiem, izstrādā tehnoloģiskās shēmas, veic aprēķinus. Darbs ar studentiem tiek organizēt kā lekcijas, praktiskās nodarbības un studiju projekti, kas ietver datorizēto projektēšanu (studiju darbs – 3D digitālais prototips). Lekciju laikā tiek izskaidrotas koncepcijas, kas pamatojas uz padziļinātu izpratni par ūdens attīrīšanas procesu principiem. Tad tiek veikts katra attīrīšanas procesa aprēķins. Studiju kurss ir pielāgots kombinēto studiju metodikai, un ietver asinhronas un sinhronas studiju aktivitātes, kā arī nepieciešamos atbalsta materiālus studiju asinhronām aktivitātēm. Apmācību procesā izmanto holistiskās mācīšanas pieeju, kuras pamatā ir sistēmas kopsakarību sapratnes veidošana, regulāra studējošo zināšanu pārbaude un iesaistes veicināšana. Pēc teorijas apgūšanas studenti izstrādā studiju darbu, kurā apkopo praktiskās iemaņas staciju dizainā un apgūst Eiropas iedzīvotāju digitālās kompetences ietvaram atbilstošās augstāko līmeņu digitālās prasmes (DigComp 7. un 8. līmeņu digitālās prasmes). Izstrādā konkrētas ūdensapgādes stacijas parametrisku 3D digitālo prototipu, balstītu uz BIM (būvniecības informācijas modelēšanas) principiem. Studenti izstrādā aprēķinu algoritmus un risinājumus, balstītus uz multi ievad - datiem augstas veiktspējas skaitļošanas platformā (HPC). Studiju kursa beigās students spēj izvēlēties optimālas metodes iekārtu aprēķiniem konkrētai ūdens sagatavošanas stacijai, ņemot vērā mainīgu ūdens kvalitāti, un pamatot savu izvēli, spēj analizēt un kritiski izvērtēt izstrādātā risinājuma piemērotību reālai videi – iekārtu pieejamību, ekonomiskumu un iekārtu optimizēšanu tehnoloģiskam procesam.
Studiju kursa īstenošanai tiek izmantoti digitālie rīki: Autodesk Revit, Bentley Openplant Modeler, Bentley OpenPlant PID, Python, Spyder, Blender, Unreal Engine, Unity un HPC platforma ar integrētu Jupyter Notebook un Blender vidi.
Studiju kursa īstenošanai tiek izmantoti digitālie rīki: Autodesk Revit, Bentley Openplant Modeler, Bentley OpenPlant PID, Python, Spyder, Blender, Unreal Engine, Unity un HPC platforma ar integrētu Jupyter Notebook un Blender vidi.